MART.
2019

Spectacol organizat de Școala Gimnazială ,,Dr. Ilie Pavel” din Râmnicu Sărat partener al proiectului ,,Educație incluzivă pentru școli defavorizate” cu ocazia ”Zilei Internaționale a romilor”

Școala Gimnazială ,,Dr. Ilie Pavel” din Râmnicu Sărat, partener al proiectului ,,Educație incluzivă pentru școli defavorizate,  Axa prioritară 6: ,,Educație și competențe”, POCU/74/6/18, Cod MySMIS+: 106415, proiect cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Capital Uman 2014-2020 organizează spectacolul dedicat ”Zilei Internaționale a romilor” în data de 8 aprilie 2019, începând cu ora 12.00, la Centrul Cultural ”Florica Cristoforeanu” din Râmnicu Sărat. Elevii noștri vor prezenta momente artistice, dansuri și cântece specifice etniei rome.

Intrarea este liberă.

Vă așteptăm!